DROGA ŻYCIA – STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI- PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY

DROGA ŻYCIA – STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI, pod takim tytułem 16 Sierpnia 2021, w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego odbył się drugi koncert krasnobrodzkiego festiwalu.
W tematykę koncertu wprowadził ksiądz proboszcz Stanisław Błaszczuk, zaś artystów przedstawił dyrektor artystyczny festiwalu dr hab. Jarosław Wróblewski.
Autorski program słowno-muzyczny w roku Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego, w 120 rocznicę urodzin Kardynała i w roku Jego Beatyfikacji przygotowali artyści od lat związani z Festiwalem, aktorzy Ewa Domańska i Piotr Bajor. Towarzyszyła im na harfie Agata Galik.
Ten niecodzienny koncert dał możliwość zgromadzonej publiczności poznania wielu interesujących i mało znanych faktów z życia Prymasa Tysiąclecia. Wątki biograficzne zostały wzbogacone licznymi fragmentami dokumentów, prywatnych listów i notatek kardynała, cytaty z Jego nauczania i licznych wypowiedzi. Doskonała prezentacja i profesjonalizm małżeńskiego duetu aktorów oraz wspaniała muzyka sprawiły, że wieczorne spotkanie w nastrojowym wnętrzu krasnobrodzkiej świątyni skłaniało do refleksji i zadumy nad osobą wielkiego Polaka.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content