KONCERT – UCZESTNICY WARSZTATÓW MUZYCZNYCH I ICH MISTRZOWIE

Zasadniczą osią działania Festiwalu są działania skierowane na rozwój i promocję uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży. W ten profil wpisuje się szereg działań takich jak Ogólnopolski Konkurs Organowy, warsztaty muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej, projekty orkiestrowe, czy warsztaty pamięci muzycznej.
Koncert muzyki gitarowej i harfowej w Kościele Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, który odbył się 22 sierpnia 2019 r. należał do młodych uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych w ramach Festiwalu i ich mistrzów – wybitnych polskich artystów i pedagogów: harfistkę Annę Piechurę-Gabryś i gitarzystę Janusza Raczyńskiego.
Efektami kilkudniowej warsztatowej pracy podzieliło się ze słuchaczami, którzy jak zwykle nie zawiedli i licznie przybyli do świątyni, troje młodych gitarzystów: Irmina Brudny, Kajetan Dziak, Maksymilian Sobczak i pięcioro harfistów: Natalia Krzyżanowska, Michał Pietruczuk, Anna Chludzińska, Aleksandra Stańczyk, Katarzyna Pietruczuk. Wraz ze swoimi podopiecznymi wystąpili również ich mistrzowie kreując wspaniały program artystyczny, na który złożyły się działa H.Villa-Lobosa, L.Brouvera, B.Andersa, J.Garści, A.Menkena.
Najwyższą chyba miarą jakości wykonania muzycznego jest skupienie, a potem aplauz odbiorców. Rezonans publiczności był w tym wypadku uskrzydlający. Dało się wyczuć wspaniałą atmosferę pełnej akceptacji, wręcz dumy i wewnętrznej satysfakcji płynącej z muzycznych poczynań wykonawców.
Gratulujemy serdecznie wszystkim młodym wykonawcom ich pedagogom.

dr Jarosław Wróblewski

GALERIA

Możesz również polubić…