KONCERT INAUGURACYJNY XVI FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ „PER ARTEM AD ASTRA”

Już po raz XVI wybrzmiały słowa Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” ogłaszam za otwarty.

 Miało to miejsce podczas koncertu inauguracyjnego w niedzielę 21 sierpnia 2022r. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Kolejny raz z pasjonatami muzyki organowej i kameralnej  spotkali się muzycy, którzy dzielili się swoim talentem

Patronat honorowy nad tym muzycznym wydarzeniem objął Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal. Organizatorem jest Krasnobrodzki Dom Kultury a partnerami : Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej DIVERTIMENTO, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, Resonance Harps Poland i Rodowita z Roztocza Sp. Z.o.o.

           Patronat medialny objęli: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Katolicki Niedziela, Tygodnik Idziemy, Portal Presto, Zamość onLine, Kronika Tygodnia, Gazeta Krasnobrodzka

Organizację festiwalu wsparli także: Nadleśnictwo Zwierzyniec, Nadleśnictwo Józefów oraz Stanisław Paluch, przedstawiciel Parafii Św. Michała Archanioła w Soli..

Dyrektorem  i inicjatorem Festiwalu jest Elżbieta Ostrowska,  Dyrektorem Artystycznym prof. UMCF dr hab. Jarosław Wróblewski. Z ramienia Krasnobrodzkiego Domu Kultury organizacją Festiwalu zajmuje się jego dyrektor – Mariola Czapla, która poprowadziła tegoroczny koncert inauguracyjny, który składał się z dwóch części.

W pierwszej wystąpił Michał Drabkowski  – laureat XII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego – Krasnobród 2021.

W jego wykonaniu wysłuchaliśmy utwory J.S. Bacha – Toccata i fuga d-moll BWV 538 „Dorycka” oraz F. Mendelssohna – I Sonata organowa f-moll op.65.

W drugiej części wystąpił duet:  Emi Ueno -Stopa – skrzypce i Michał Stopa – wiolonczela. W wykonaniu artystów usłyszeliśmy barokowe sonaty i partity na skrzypce i basso continuo  kompozytorów G. Ph Telemanna, G. F Händla i J.S. Bacha oraz utwory muzyki filmowej.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content