PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE i WYNIKI

W ramach VIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” po raz siódmy odbył się w Krasnobrodzie Ogólnopolski Konkurs Organowy. Przewodniczącym konkursu był prof. Józef Serafin z Akademii Muzycznej w Krakowie. W pracach Jury uczestniczyli ponadto: dr Jadwiga Kowalska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Przesłuchania konkursowe odbyły się 22 .08.2014 r. w Sanktuarium NNMP na organach firmy Kamiński.


Po przesłuchaniach w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się posiedzenie Jury,

natomiast wieczorem przed koncertem „Dar i tajemnica” zostały ogłoszone wyniki.

I Nagroda – Marcin KNURA
PSM I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku,
nauczyciel: Elżbieta Włosek – Żurawiecka


Laureat I nagrody otrzymał: dyplom, statuetkę festiwalową, obraz Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, nagrodę finansową, zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Organowym młodych „Juniores Priores Organorum Sejnensis” w Sejnach w 2015 roku – nagroda organizatorów Festiwalu w Sejnach, zaproszenie do udziału w koncercie w ramach cyklu „Koncerty u św. Marcina” w Krakowie – nagroda Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, zaproszenie do zgrania recitalu podczas Inauguracji IX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” Krasnobród 2015 – nagroda organizatorów krasnobrodzkiego festiwalu, Nagroda – możliwość zakupu instrumentów Firmy TAT Elektronik z 20% rabatem, płyty CD ufundowane przez Polskie Towarzystwo Bachowskie.

II Nagroda – Jakub KAPAŁA
Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, nauczyciel: Wiesław Kaczor

Laureat II nagrody otrzymał: dyplom, obraz Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, nagrodę finansową, nagrodę – możliwość zakupu instrumentów Firmy TAT Elektronik z 20% rabatem, płyty CD ufundowane przez Polskie Towarzystwo Bachowskie.

III Nagroda ex aequo

Magdalena LEWOC
PSM I i II st. w Suwałkach, nauczyciel: Ewa Wołczek

Patrycja KNAPIK
Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna II st. W Krakowie, nauczyciel: Maciej Banek

Laureatki III nagrody otrzymały: dyplomy, obrazy Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, nagrody finansowe oraz płyty CD ufundowane przez Polskie Towarzystwo Bachowskie

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz płyty CD ufundowane przez Polskie Towarzystwo Bachowskie.

Dawid LISOWSKI – ZSM nr 1 w Rzeszowie, OSM II st. w Rzeszowie,
nauczyciel: Grzegorz Łobaza
Krystian RĄPAŁA – Zespół SM im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie,
Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie,
nauczyciel: Wiesław Kaczor
Katarzyna SACHA – Zespół SM im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie,
Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie,
nauczyciel: Wiesław Kaczor / Sławomir Barszcz

Uroczyste podsumowanie Konkursu – odczytanie werdyktu, wręczenie nagród, występ laureatów – odbyło się na zakończenie Festiwalu podczas KONCERTU FINAŁOWEGO.


Możesz również polubić…

Skip to content