PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE i WYNIKI

Tegoroczna jego edycja konkursu zgromadziła 15 uczniów szkół średnich z pięciu znaczących ośrodków organowych: Warszawy, Lublina, Krakowa, Gdańska, Suwałk, Tarnowa, Rybnika, Raciborza.
Przewodniczącym konkursu był prof. Józef Serafin z Akademii Muzycznej w Krakowie. W pracach Jury uczestniczyli ponadto: dr Jadwiga Kowalska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz pani Olga Dmytrenko z Kijowa (Ukraina).
Przesłuchania odbywały się w 22 i 23 sierpnia w krasnobrodzkim Sanktuarium NNMP na organach firmy Kamiński. Uczestnicy wykonywali przygotowany program obejmujący utwory Johanna Sebastiana Bacha, utwory kompozytorów północnoniemieckich, utwór kompozytora polskiego i utwór dowolny.

Dnia 23 sierpnia 2012 r. o godz. 20.30 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się posiedzenie Jury z udziałem Dyrektora Festiwalu Elżbiety Ostrowskiej oraz Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury Marioli Czapli i ustalono następujący werdykt:

I miejsce
JAKUB WOSZCZALSKI (Kraków)
II miejsce
MACIEJ SOMERLA (Rybnik)
III miejsce
PATRYK PODWOJSKI (Gdańsk-Wrzeszcz)
PAWEŁ PRZYBYŁA (Rybnik)
Wyróżnienie – TOMASZ RÓG (Lublin)
Przyznano również nagrody pozaregulaminowe:
JAKUB WOSZCZALSKI (Kraków) za najlepsze wykonanie utworów J.S.Bacha
IGOR SIKORSKI (Kijów) za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego

Uroczyste podsumowanie Konkursu – odczytanie werdyktu, wręczenie nagród, występ laureatów – odbyło się 24 sierpnia na ZAKOŃCZENIU FESTIWALU.Możesz również polubić…

Skip to content