KURS INTERPRETACJI MUZYKI ORGANOWEJ

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” w Krasnobrodzie, to wydarzenie wielowarstwowe. Obejmuje koncerty muzyki organowej, kameralnej, spektakle teatralne, recitale solowe, projekcje filmowe, ale również warsztaty muzyki barokowej, warsztaty teatralne oraz kurs interpretacji muzyki organowej zorganizowany dla uczestników Konkursu Organowego.
Docentami kursu w tym roku byli: prof. Józef Serafin z Akademii Muzycznej w Krakowie, dr Jadwiga Kowalska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestnicy kursu pracowali pod okiem pedagogów nad programem obejmującym utwory organowe z różnych epok. Problematyka kursu obejmowała zagadnienia związane ze stylistycznym wykonawstwem muzyki organowej, związanym z przynależnością do poszczególnych epok. W centrum zainteresowania znalazły się zagadnienia artykulacji, oraz zagadnienia związane z akustyką przestrzeni kościoła i registracją.

W Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się również wykład jurora Konkursu – pani Olgi Dmytrenko z Kijowa na temat „Ukraińska Kultura Organowa”.

Możesz również polubić…

Skip to content