PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE i WYNIKI

Już po raz 5 w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” w Krasnobrodzie odbył się Ogólnopolski Konkurs Organowy.
Podczas dotychczasowych edycji konkursu wzięło w nim udział około 60 uczestników z całej Polski. Tegoroczna jego edycja zgromadziła siedmiu uczniów szkół średnich z pięciu znaczących ośrodków organowych: Warszawy, Lublina, Krakowa, Opola, Bielska Białej.
Przewodniczącym konkursu był prof. Józef Serafin z Akademii Muzycznej w Krakowie.W pracach Jury uczestniczyli ponadto: dr Jadwiga Kowalska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Podczas dwóch kolejnych dni konkursu – 23-24 sierpnia – uczestnicy wykonywali przygotowany program, który obejmował utwory Johanna Sebastiana Bacha, utwory kompozytorów północnoniemieckich, utwór kompozytora polskiego i utwór dowolny. Konkurs był rozgrywany w Sanktuarium NNMP w Krasnobrodzie na organach firmy Kamiński.

Dnia 24 sierpnia 2012 r. o godz. 17.00 po przesłuchaniach konkursowych, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się posiedzenie Jury w składzie: prof. Józef Serafin – Przewodniczący Jury, dr Jadwiga Kowalska, dr Jarosław Wróblewski z udziałem Dyrektora Festiwalu Elżbiety Ostrowskiej i Dyrektora KDK Marioli Czapli.
Po obradach przedstawiono następujące wyniki:

I MIEJSCE – KRZYSZTOF MUSIAŁ
II MIEJSCE – MAGDALENA BIAŁECKA
III MIEJSCE – KAROLINA KARKUCIŃSKA

Uroczyste podsumowanie Konkursu – odczytanie werdyktu, wręczenie nagród i koncert laureatów – odbyło się 25 sierpnia na ZAKOŃCZENIU FESTIWALU.

Możesz również polubić…

Skip to content