ZAKOŃCZENIE FESTIWALU – KONCERT FINAŁOWY

Kolejna odsłona Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” już za nami. To już VI spotkanie z tym wieloaspektowym wydarzeniem obejmującym swym zasięgiem nie tylko koncerty muzyki organowej i kameralnej, ale także spektakle teatralne, recitale wokalne i projekcje filmowe.
Trwający tydzień Festiwal zakończył się 25 sierpnia 2012r. uroczystą mszą św. dziękczynną w Sanktuarium maryjnym w Krasnobrodzie w intencji organizatorów, wykonawców i wszystkich zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia.
Po mszy św. odbył się Koncert Finałowy, który prowadzili: Mariola Czapla – koordynator Festiwalu i Jarosław Wróblewski – jego Dyrektor Artystyczny. Przed koncertem nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników V Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, po czym zabrzmiała muzyka organowa w wykonaniu Laureatów Konkursu. Po młodych organistach zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Kameralna „Divertimento” oraz uczestnicy warsztatów muzycznych tworzących Orkiestrę Festiwalową wspomagani przez Leszka Firka – skrzypce i Krzysztofa Ostrowskiego – organy.
Na koniec tego wieczornego spotkania głos zabrał Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec, który wyraził podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznej edycji tego muzycznego projektu. Słowa uznania dla inicjatorów i organizatorów Festiwalu w listach gratulacyjnych przekazał także Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, który m.in. napisał „Jestem głęboko przekonany, że VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom i zapisze kolejną wartościową kartę w historii tego wydarzenia”.
Wspólne pamiątkowe zdjęcie było uwieńczeniem tego spotkania.

GALERIA

Możesz również polubić…