KONCERT INAUGURACYJNY

Festiwal rozpoczął się Koncertem Inauguracyjnym w dniu 19 sierpnia 2007 r. o godz. 20.30 w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie. Wykonawcami koncertu byli: Jarosław Wróblewski – organy oraz Młodzieżowa Orkiestra Kameralna „DIVERTIMENTO” pod dyrekcją Elżbiety Ostrowskiej.
Orkiestra „DIVERTIMENTO” wraz z solistami: Joanną Krajewską – flet, Krzysztofem Ostrowskim – organy, Martą Oyrzanowską – skrzypce, Marcelem Markowskim – wiolonczela wykonała „Suitę Krasnobrodzką” – utwór napisany specjalnie na festiwal przez Alicję Gronau – warszawską kompozytorkę związaną z Akademią Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie.
Prawykonanie „Suity Krasnobrodzkiej” zostało przyjęte gromkimi brawami publiczności zgromadzonej w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Owacje na stojąco były podziękowaniem zarówno dla p. Alicji Gronau – kompozytorki, która uczestniczyła w koncercie jak i wykonawców, czyli Młodzieżowej Orkiestry Kameralne „DIVERTIMENTO” pod dyrekcją Elżbiety Ostrowskiej.
„Suita Krasnobrodzka” to piękna muzyczna wizytówka Krasnobrodu. Władze samorządowe Krasnobrodu i mieszkańcy miasta są dumni, że taki utwór został skomponowany. Planowane jest nagranie płyty z „Suitą Krasnobrodzką”.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content