XV JUBILEUSZOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ i KAMERALNEJ „PER ARTEM AD ASTRA”

Trwają przygotowania do XV Jubileuszowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” w Krasnobrodzie, który odbędzie się w dniach 15-28 sierpnia 2021 r.
Jego organizatorem jest Krasnobrodzki Dom Kultury, a współorganizatorami: Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, Parafia Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento”, Firma Resonance Harps Poland w Krakowie i Urząd Miejski w Krasnobrodzie. Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.
Festiwal po raz pierwszy jest organizowany przy wsparciu finansowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021 z programu „Muzyka”. W odpowiedzi na złożony przez Krasnobrodzki Dom Kultury wniosek, festiwal otrzymał dofinansowanie wysokości 50.000,00 zł. Całkowity koszt zadania, z udziałem finansowym KDK, to 71.850,00 zł.
Stosowana umowa określająca zasady współpracy przy realizacji tego zadania została zawarta w dniu 23 lipca 2021 roku pomiędzy KDK i MKDNiS, w imieniu którego działa Pani Katarzyna Meissner – Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, instytucji zarządzającej programem „Muzyka”.
Festiwal będzie dłuższy niż zwykle, z bogatszym programem. Odbędzie się 11 wydarzeń festiwalowych. Będą to: recitale organowe, koncerty kameralne, spotkanie z osobowością, program słowno-muzyczny poświęcony Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Podczas koncertów będą prawykonania utworów. W programie festiwalu, obok artystów, którzy do nas przyjadą zaplanowano również udział miejscowych wykonawców – zespołów „Krasnobrodzki Gospel” i „Wójtowianie” i kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej Mateusza Krawca.
W ramach festiwalu odbędzie się też XIII Ogólnopolski Konkurs Organowy.
Szczegóły program festiwalu będzie podany wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach festiwalowych

Możesz również polubić…

Skip to content