RECITAL FLETOWY KACPRA DĄBROWSKIEGO

27 sierpnia z recitalem fletowym w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego wystąpił Kacper Dąbrowski.
Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fletu dra Łukasza Zimnika oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Student Hochschule für Musik we Freiburgu. Jako aktywnie koncertujący muzyk współpracuje z renomowanymi orkiestrami w kraju i na świecie. W latach 2018-2019 piastował stanowisko pierwszego flecisty Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. W. Kilara w Słupsku, a od 2019 roku jest związany z Meininger Staatstheater. Jego zainteresowanie historyczną praktyką wykonawczą zaowocowało powstaniem zespołu INSOMMA.
Jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów i plebiscytów muzycznych. Obecnie swoje działania artystyczne skupia na odnajdywaniu i propagowaniu fletowego repertuaru wczesnoromantycznego, który jest tematem jego studiów doktorskich w niemiecko-francuskim College’u Muzycznym pod kierownictwem Silvii Careddu i Ludwiga Holtmeiera (Uniwersytet w Strasbourgu, Hochschule für Musik Freiburg, Haute Ecole des Arts du Rhin Strasbourg).
Podczas koncertu ten młody uzdolniony flecista wykonał utwory takich kompozytorów jak: G. P. Telemann, C. Nielsen, F. Kuhlau, S. Kisielewski, H. M. Górecki, P. Łukaszewski.

Galeria

Możesz również polubić…