SPEKTAKL MUZYCZNY – „CIAO CIAO BAMBINA”

23 sierpnia 2019 r. o godz. 19.00. w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury rozpoczął się spektakl muzyczny inspirowany życiem MARINO MARINIEGO – „Ciao Ciao Bambina”, w reżyserii i wykonaniu Nicola Palladini. Artysta wystąpił z zespołem muzycznym w skladzie: Krzysztof Ostrowski (instrumenty klawiszowe), Radosław Łukaszewicz (gitara basowa) i Michał Szeligowski (perkusja). Scenariusz do przedstawienia napisała Małgorzata Wojtulewicz.
Prezentowany spektakl to artystyczna podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Łącząc wokal z zadaniami aktorskimi Nicola Palladini prowadzi publiczność, przez życie i drogę artystyczną Marino Martiniego, która obejmuje trzy dekady XX wieku. Towarzyszy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Udajemy się do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce poznając historię jego wielkiej popularności w naszym kraju. Spektakl składał się m.in. z takich szlagierów jak: „Tu vuo fa l’americano’’, „L’Italiano’’, „Azzurro”, „Marina”, „O’sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „Guaglione”, „Kriminal Tango” czy „Nie płacz kiedy odjadę”. Tłem dla widowisk były wideoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę tamtych lat.

Nicola Palladini – ukończył w 2005 r. Akademię Musicalową Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio. Teatralną karierę rozpoczął w musicalu „The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech. W 2011 r. zadebiutował w Polsce w głównej roli Mistrza Ceremonii w musicalu „Kabaret” w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W 2012 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate” w głównej roli Fred’a Grahama/Petruchio. W 2013 r. można było go zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji „Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content