KONCERT INAUGURACYJNY

W niedzielę 18 sierpnia 2013 r. o godz. 19.00 w krasnobrodzkim Sanktuarium NNMP koncertem inauguracyjnym w wykonaniu dwóch młodych organistów Krzysztofa Musiała i Krzysztofa Ostrowskiego rozpoczął się VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” Krasnobród 2013.
Oficjalnego rozpoczęcia Festiwalu dokonała Mariola Czapla dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury i dr Jarosław Wróblewski, Dyrektor Artystyczny.
Wśród zgromadzonej publiczności obecni byli przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta: Burmistrz Wiesław Chmielowiec i Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Misztal.
W świat muzyki wprowadził słuchaczy dr Jarosław Wróblewski nawiązując do historii muzyki organowej. Przedstawił on również sylwetki wykonawców.
To pierwsze w tym roku spotkanie z muzyką organową na długo pozostanie w pamięci jego odbiorców, którzy gromkimi brawami podziękowali młodym organistom.
Koncert inauguracyjny zakończył Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec, który dziękując wszystkim za przybycie zaprosił na kolejne wydarzenia festiwalowe.

GALERIA

Możesz również polubić…