KONCERT INAUGURACYJNY

W niedzielę 18 sierpnia 2013 r. o godz. 19.00 w krasnobrodzkim Sanktuarium NNMP koncertem inauguracyjnym w wykonaniu dwóch młodych organistów Krzysztofa Musiała i Krzysztofa Ostrowskiego rozpoczął się VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” Krasnobród 2013.
Oficjalnego rozpoczęcia Festiwalu dokonała Mariola Czapla dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury i dr Jarosław Wróblewski, Dyrektor Artystyczny.
Wśród zgromadzonej publiczności obecni byli przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta: Burmistrz Wiesław Chmielowiec i Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Misztal.
W świat muzyki wprowadził słuchaczy dr Jarosław Wróblewski nawiązując do historii muzyki organowej. Przedstawił on również sylwetki wykonawców.
To pierwsze w tym roku spotkanie z muzyką organową na długo pozostanie w pamięci jego odbiorców, którzy gromkimi brawami podziękowali młodym organistom.
Koncert inauguracyjny zakończył Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec, który dziękując wszystkim za przybycie zaprosił na kolejne wydarzenia festiwalowe.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content