RECITAL MICHAŁA BAJORA

W poniedziałek 20 sierpnia 2012 roku w pełnej po brzegi sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury odbył się recital Michała Bajora „Od Piaf go Garou”, który przybył do nas na zaproszenie organizatorów VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”.
Artysta zaśpiewał piosenki z kolekcji 25 wielkich przebojów piosenki francuskiej z repertuaru takich znakomitych wykonawców jak: Charles Aznavour, Gilbert Bacaud, Georges Brassens, Jaques Brel, Joe Dassin, Michel Delpech, Garou, Francis Lai, Michael Legrand, Yves Montand, Edith Piaf, Charles Trenet. Wszystkie piosenki zabrzmiały w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego. Podczas koncertu oprócz znanych przebojów można było posłuchać ciekawych historii i anegdot związanych z prezentowanymi utworami oraz ich wykonawcami. Ponadto na bis artysta zaśpiewał piosenki innych autorów, ze swego wcześniejszego repertuaru. Krasnobrodzka publiczność miała także wyjątkową okazję do usłyszenia kilku szczegółów z prywatnego życia tej wielkiej osobowości muzycznej, bowiem na sali widowiskowej znajdował się brat pana Michała, Piotr Bajor z małżonką Elżbietą Domańską i córką Bogusią – chrześnicą piosenkarza, których artysta przedstawił i serdecznie powitał. Ponadto zaprosił swoją bratanicę – skrzypaczkę festiwalowej orkiestry „Divertimento” do wykonania jednej z piosenek ze swego repertuaru. Młoda artystka bez cienia tremy doskonale wywiązała się z powierzonego zadania za co nagrodzono ja gromkimi brawami. W tym miejscu należy dodać, że zarówno pan Piotr jak i jego żona są znanymi aktorami, a Krasnobród odwiedzają co roku ze względu na Festiwal.
Recital Michała Bajora był niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem i okazją do wsłuchania się w piękną piosenkę francuską. Jego hipnotyzujący głos na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych tego wieczoru w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Artyście akompaniował Tomasz Krezymon.

GALERIA

Możesz również polubić…