XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORGANOWY – Krasnobród 2023

Rozpoczął się XV Ogólnopolski Konkurs Organowy, odbywający się w dniach 24-26 sierpnia 2023 w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.
Przesłuchania konkursowe odbędą się w następujących terminach:
24 sierpnia 2023, w godzinach 11:20-12:30,
25 sierpnia 2023, w godzinach 10:20-12:00,
26 sierpnia 2023, w godzinach 8:00-11:00.
Jury konkursowe składające się z doświadczonych artystów i ekspertów z dziedziny muzyki organowej będzie oceniać uczestników XV Ogólnopolskiego Konkursu Organowego. W skład jury wchodzą:
Profesor dr hab. Andrzej Białko – absolwent Liceum Muzycznego w klasie fortepianu, kontynuował naukę gry na organach w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora Joachima Grubicha. Jest laureatem wielu konkursów organowych, a także profesorem sztuk muzycznych. Prowadzi klasę organów w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.
Profesor UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski – organista, dyrygent, muzyk kościelny. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu. Posiada bogaty repertuar i liczne nagrania na swoim koncie. Jest również pedagogiem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie.
Dr hab. Jadwiga Kowalska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała w klasie organów profesora Joachima Grubicha. Doskonaliła swoje umiejętności w Konserwatorium w Lozannie pod kierunkiem profesora Kei Koito. Jest aktywną solistką, dyrygentem i muzykiem kameralnym. Występowała w wielu krajach i brała udział w prawykonaniach utworów nowych kompozytorów.
Agnieszka Kramarz – edukację muzyczną w zakresie gry na organach rozpoczęław PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, w klasie
organów prof. Leszka Wernera. Następnie kontynuowała jąw Instytucie Liturgicznym Papieskiej Akademii Teologicznejw Krakowie pod kierunkiem prof. Andrzeja Białko oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,w klasie organów dr hab. Piotra Rojka prof. AMKL.Nauczyciel dyplomowany w PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. W trakcie swej pracy pedagogicznej uczestniczyła w wielu Kursach interpretacji oraz Sesjach naukowych. Za swoją pracę pedagogiczną otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz wielokrotnie otrzymywała Nagrodę Dyrektora Szkoły. Nauczyciel Laureata
I Nagrody XIV Ogólnopolskiego Konkursu Organowegow Krasnobrodzie w 2022 roku.Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 26 sierpnia 2023 o godzinie 14:00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Wieczorny koncert laureatów, w trakcie którego zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, odbędzie się 26 sierpnia 2023 o godzinie 19:00 w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.
Kolejny koncert laureatów, podczas którego zostanie przyznana nagroda sponsora, odbędzie się 27 sierpnia 2023 o godzinie 12:00 w Kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Soli.

Możesz również polubić…

Skip to content