KONCERT ORGANOWY NA CZTERY RĘCE W WYKONANIU JAROSŁAWA WRÓBLEWSKIEGO i KRZYSZTOFA OSTROWSKIEGO


25 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym odbył się koncert organowy pt. „Marian Sawa – premierowe wykonania nieznanych utworów na 4 ręce”. Jego wykonawcami byli Jarosław Wróblewski (biogram przy informacji o koncercie „Andrzej Nikodemowicz – dzieła organowe i kameralne”) i Krzysztof Ostrowski.
Krzysztof Ostrowski – z wyróżnieniem ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Frydery¬ka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina i dra hab. Jarosława Wróblewskiego. W roku 2012/2013 był stypendystą programu Erasmus w Musikhoch¬schule Lübeck (Niemcy) w klasie organów prof. Arvida Gasta. Uczestniczył w Warsztatach i Kursach Mis¬trzowskich m.in. u prof. Wolfganga Zerera, prof. Gerharda Gnanna i prof. Ludgera Lohmanna. Ukończył Kurs Edytorstwa Muzyczne¬go. Obecnie jest studentem V roku studiów dok¬toranckich na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów w macierzystej uczelni.
Jest laureatem wielu nagród, m. in.: III Nagrody II Krakowskiego Konkursu Młodych Organistów (2009), nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Hermanna Schroedera w Trier (2014), II nagrody w Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie (2015). Był uczestnikiem II etapu Międzynarodowego Konkursu Organowego im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (I etap w 2013 r. w Hamburgu). W 2017 roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Musashino (Tokio).
Współpracuje z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną DIVERTIMENTO jako muzyk orkiestrowy i solista, a także z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze jako akompaniator i organista.
Podczas koncertu organiści wykonali nieznane utwory Mariana Sawy na 4 ręce. Były to: Liauba, Fantazja chorałowa, Scherzino, Ad jubilationem, a także utwory M. Surzyńskiego – Elegia op. 30 nr 2 i K. Górskiego – Fantazja f-moll.

Galeria

Może Ci się również spodoba