PROJEKCJA FILMU „ZŁODZIEJ w SUTANNIE ” i SPOTKANIE z JEGO GŁÓWNYM BOHATEREM

25 sierpnia w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyła się projekcja filmu„Złodziej w sutannie” Przed jej rozpoczęciem, kiedy sala widowiskowa zapełniona była po brzegi Mariola Czapla – dyrektor KDK wraz z ks. proboszczem Eugeniuszem Derdziukiem powitała wszystkich przybyłych, kierując szczególne słowa do „bohatera wieczoru” – Księdza Infułata Józefa Wójcika – głównego bohatera filmu – polskiego duchownego rzymskokatolickiego, księdza infułata w diecezji radomskiej, wielokrotnego więźnia sumienia w czasach PRL, który w 1972 roku uwolnił „więzioną” przez komunistów przez 6 lat kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, byłego proboszcza parafii św. Andrzeja w Suchedniowie, obecnie na emeryturze. Człowieka, który za swoją działalność duszpasterską otrzymał 18 wyroków i 9 razy przebywał w więzieniu, był karany przez sądy i kolegia w okresie PRL-u za obronę krzyży w szkole w swojej pierwszej parafii w Ożarowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego oraz odprawianie mszy i nauczanie religii w Wierzbicy koło Radomia.
Po obejrzeniu tej niezwykłej historii odbyło się wyjątkowe spotkanie ze „sławnym złodziejem w sutannie”, które prowadzili: Ewa Domańska i Piotr Bajor.
Jak się okazało ks. Wójcik, to cudowny człowiek, który podzielił się ze zgromadzoną publicznością swoimi wspomnieniami. Jego opowieść o tamtych czasach była pełna szczegółów i całkowicie oddawała charakter tych wydarzeń. Choć skala niebezpieczeństwa była ogromna i zagrożenie wielkie, to ksiądz infułat z wielką radością opowiadał o tym co się stało, twierdząc że jeśli zaistniałaby taka potrzeba bez wahania postąpiłby tak samo. Jest przekonany, że to sama Matka Boża wybrała go na „swego rycerza”.
Nie da się opisać atmosfery tego wieczoru, na pewno można powiedzieć jedno: WARTO BYŁO TAM BYĆ! Zgromadzona w sali widowiskowej publiczność miała wyjątkową okazję do spotkania i rozmowy z człowiekiem – legendą, który dla Polski i Kościoła zrobił tak wiele.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content