KONCERT LAUREATÓW NA KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM

W niespełna 3 miesiące po zakończeniu I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Arte ad Astra”, który odbył się w Krasnobrodzie w dniach 19-26 sierpnia 2007r. mieliśmy po raz kolejny okazję spotkać się z laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Organowego organizowanego w ramach tegoż festiwalu.
Okazją do spotkania oraz wysłuchania prezentacji muzycznych w ich wykonaniu był koncert, który odbył się w dniu 22 listopada 2007r. w Auli imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, w ramach obchodów liturgicznego wspomnienia św. Cecylii. Organizatorami obchodów byli: Instytut Muzykologii KUL i Koło Naukowe Studentów Muzykologii KUL.
W programie uroczystości Dnia św. Cecylii była Msza św. w KościeleAdam Mart, Anna Szlaużys, Kamil Mika, Marcin Grzeganek, Łukasz Romejko.
Po przerwie wystąpili studenci Instytutu Muzykologii KUL, którzy solo i w duecie zaprezentowali utwory organowe i fortepianowe Maxa Regera, Sigfrieda Karg-Elerta, Chopina i Gershwina.
Na zakończenie koncertu zagrali profesorzy Instytutu Muzykologii KUL: dr Jadwiga Kowalska i dr Jarosław Wróblewski, pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Per Arte ad Astra”. Koncert prowadził ks. Tomasz Lisiecki, student III roku Muzykologii.
Koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń zarówno wykonawcom jak i słuchaczom (publiczności). Dla nas, organizatorów i uczestników I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Arte ad Astra”, koncert na KUL, podobnie jak i Koncert w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie, który odbył się w dniu 14 października 2007r. to kontynuacja krasnobrodzkiego festiwalu.
Cieszymy się, że możemy propagować muzykę organową i umożliwiać młodym muzykom prezentowanie swoich umiejętności nie tylko w Krasnobrodzie, ale także w ważnych miejscach w kraju.
Koncert na KUL w pewnym sensie zamyka pierwszą edycję Festiwalu „Per Arte Ad Astra”, ale to nie koniec. Organizatorzy od pewnego czasu prowadzą już działania związane z drugą edycją festiwalu. O kolejnych etapach tych działań będziemy na bieżąco informowali na łamach „Gazety Krasnobrodzkiej”.

Możesz również polubić…

Skip to content