KONCERT LAUREATÓW NA KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM

W niespełna 3 miesiące po zakończeniu I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Arte ad Astra”, który odbył się w Krasnobrodzie w dniach 19-26 sierpnia 2007r. mieliśmy po raz kolejny okazję spotkać się z laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Organowego organizowanego w ramach tegoż festiwalu.
Okazją do spotkania oraz wysłuchania prezentacji muzycznych w ich wykonaniu był koncert, który odbył się w dniu 22 listopada 2007r. w Auli imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, w ramach obchodów liturgicznego wspomnienia św. Cecylii. Organizatorami obchodów byli: Instytut Muzykologii KUL i Koło Naukowe Studentów Muzykologii KUL.
W programie uroczystości Dnia św. Cecylii była Msza św. w KościeleAdam Mart, Anna Szlaużys, Kamil Mika, Marcin Grzeganek, Łukasz Romejko.
Po przerwie wystąpili studenci Instytutu Muzykologii KUL, którzy solo i w duecie zaprezentowali utwory organowe i fortepianowe Maxa Regera, Sigfrieda Karg-Elerta, Chopina i Gershwina.
Na zakończenie koncertu zagrali profesorzy Instytutu Muzykologii KUL: dr Jadwiga Kowalska i dr Jarosław Wróblewski, pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Per Arte ad Astra”. Koncert prowadził ks. Tomasz Lisiecki, student III roku Muzykologii.
Koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń zarówno wykonawcom jak i słuchaczom (publiczności). Dla nas, organizatorów i uczestników I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Arte ad Astra”, koncert na KUL, podobnie jak i Koncert w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie, który odbył się w dniu 14 października 2007r. to kontynuacja krasnobrodzkiego festiwalu.
Cieszymy się, że możemy propagować muzykę organową i umożliwiać młodym muzykom prezentowanie swoich umiejętności nie tylko w Krasnobrodzie, ale także w ważnych miejscach w kraju.
Koncert na KUL w pewnym sensie zamyka pierwszą edycję Festiwalu „Per Arte Ad Astra”, ale to nie koniec. Organizatorzy od pewnego czasu prowadzą już działania związane z drugą edycją festiwalu. O kolejnych etapach tych działań będziemy na bieżąco informowali na łamach „Gazety Krasnobrodzkiej”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *