I FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ i KAMERALNEJ

„Per Artem ad Astra” – przez sztukę do gwiazd – pod takim hasłem w dniach 19-26 sierpnia 2007 r. odbędzie się w Krasnobrodzie I Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.
Pomysłodawczynią organizacji festiwalu i jego dyrektorem jest Elżbieta Ostrowska, dyrektorem artystycznym dr Jarosław Wróblewski, koordynatorem festiwalu Mariola Czapla, a organizatorem Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „DIVERTIMENTO” z Warszawy.
Festiwal organizowany będzie przy współpracy Parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie, Krasnobrodzkiego Domu Kultury i Centrum Szkolenia i Rekreacji „Energetyk” Sp. z o. o. w Krasnobrodzie.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem obejmie Małżonka Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej. Festiwalowi patronują również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Zdrojkowski, Burmistrz Krasnobrodu Janusz Oś oraz Katedra Dydaktyki Muzycznej Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny. Szczegóły na plakacie i w informatorze.

Może Ci się również spodoba